Články a komentáre

Verejnosť zrušenie hazardu vôbec nezaujíma, tvrdia prevádzkovatelia herní

Situácia ohľadom zrušenia hazardu v Bratislave je len nafúknutá bublina a politický boj. Najnovšie to tvrdia prevádzkovatelia herní. V rukách majú prieskumy, podľa ktorých táto téma ľudí takmer vôbec nezaujíma.

[Zdroj: ta3.com; 8/11/2016]

čítajte viac

Majitelia automatov vo Svidníku spochybňujú petíciu proti hazardu

Petíciu za zákaz hazardu a hracích automatov v meste Svidník, 183 petičných hárkov s 3130 podpismi odovzdali Alena Štefanisková a Martina Sušková na Mestský úrad vo Svidníku.

[Zdroj: presov.korzar.sme.sk; 21/10/2016]

čítajte viac

Prevádzkovatelia videohier sa búria: Poslanci nás chcú zlikvidovať

Asociácia zábavy a hier (AZAH) a Asociácia prevádzkovateľov videohier (APV) sa ostro ohradzuje voči hrubým urážkam a klamstvám, ktoré zazneli na pôde NR SR z úst viacerých poslancov v záujme zlikvidovať hazardný priemysel na Slovensku.

[Zdroj: pluska.sk; 21/10/2016]

čítajte viac

Zrušiť hazard v Poprade? Ako by ste sa rozhodli? HLASUJTE s nami

Popradská radnica uplynulý týždeň informovala o myšlienke zrušenia hazardných hier na území mesta. Viceprimátor Gašper nevylúčil možnosť občianskej petície.

[Zdroj: poprad.dnes24.sk; 17/10/2016]

čítajte viac

Novela o hazardných hrách môže otvoriť dvere čiernemu trhu

Hazard nie je pre všetkých. Ministerstvo financií sa preto snaží zamedziť vstup osobám do herní, ktorým by gambling mohol finančne uškodiť. Navrhovaná novela zákona tiež sprísňuje dozor nad prevádzkarmi hazardných hier, avšak môže otvoriť dvere čiernemu trhu.

[Zdroj: ta3.com; 10/10/2016]

čítajte viac

Odporcov zákazu hazardu spojil Rafaj, varujú pred nelegálnymi stávkami a mafiou

Odhaduje sa, že v zábavnom priemysle Slováci nechajú ročne až 6 miliárd eur. Do štátneho rozpočtu priamo z prevádzkovania hazardných hier v roku 2015 išlo 169 miliónov eur, čo je o 23 miliónov eur viac ako v roku 2014.

[Zdroj: etrend.sk; 10/10/2016]

čítajte viac