Články a komentáre

Novela o hazardných hrách môže otvoriť dvere čiernemu trhu

Hazard nie je pre všetkých. Ministerstvo financií sa preto snaží zamedziť vstup osobám do herní, ktorým by gambling mohol finančne uškodiť. Navrhovaná novela zákona tiež sprísňuje dozor nad prevádzkarmi hazardných hier, avšak môže otvoriť dvere čiernemu trhu.

[Zdroj: ta3.com; 10/10/2016]

čítajte viac

Odporcov zákazu hazardu spojil Rafaj, varujú pred nelegálnymi stávkami a mafiou

Odhaduje sa, že v zábavnom priemysle Slováci nechajú ročne až 6 miliárd eur. Do štátneho rozpočtu priamo z prevádzkovania hazardných hier v roku 2015 išlo 169 miliónov eur, čo je o 23 miliónov eur viac ako v roku 2014.

[Zdroj: etrend.sk; 10/10/2016]

čítajte viac

Herne a hazard by sa v Bratislave rušiť nemali, myslí si väčšina z vás

V hlasovacej otázke sme sa vás opýtali, či ste za to, aby zmizol hazard z Bratislavy už od 1. januára 2017. Niektoré odpovede prekvapili.

[Zdroj: bratislava.dnes24.sk; 09/10/2016]

čítajte viac

Petícia alebo podvod?

Asociácia zábavy a hier, ktorá združuje prevádzkovateľov hazardných hier oslovila ešte pred letom všetky mestá a obce Slovenska s infožiadosťou, či u nich dochádza v súvislosti s našim podnikaním k narúšaniu verejného poriadku. Práve to je totiž podmienka, ktorú zákon vyžaduje na začatie petície. 99% odpovedí hovorí jasne. Za posledný rok a pol žiadne problémy nezaznamenali.

[Zdroj: parlamentnelisty.sk; 06/10/2016]

čítajte viac

Udrie štát na hazard dosť silno?

Byť kladivom na tých, ktorí prepadli hráčskej vášni. Ale aj na tých, ktorí im hazard v herniach, kasínach či cez internet umožňujú. To je cieľ pripravovanej novely zákona o hazardných hrách.

[Zdroj: pravda.sk; 26/09/2016]

čítajte viac

Štát dal Websupportu pokutu 80-tisíc, hoci vedel, že vinný nie je

Websupport bol na papieri vlastníkom webov s hazardom, ale štát pred udelením pokuty vedel, že v skutočnosti ich len registroval.

[Zdroj: dennikn.sk; 22/09/2016]

čítajte viac