Články a komentáre

Herní bude opäť menej

Hazard je na ústupe. Nový zákon zakazuje, aby sa herne nachádzali napríklad v blízkosti škôl alebo školských zariadení. Menšia bude aj sieť herní. Ministerstvo financií zároveň zriadilo nový úrad, ktorý bude herne kontrolovať.

[Zdroj: rtvs.sk; 11/03/2019]

čítajte viac

Nový zákon o hazarde vstupuje do platnosti, sprísnili sa podmienky

Nový zákon o hazarde vstupuje v piatok 1. marca do platnosti. Pre prevádzkovateľov hazardných hier to znamená sprísnenie podmienok ich prevádzkovania, informovalo Ministerstvo financií (MF) SR.

[Zdroj: aktuality.sk; 01/03/2019]

čítajte viac

Hazard – Klub komunálnej politiky – Regina Západ

[Zdroj: Rádio Regina Západ; 6/2/2019]

Novela zákona o hazarde posilňuje vplyv miest a obcí na jeho reguláciu

Regulácia hazardu sa posilňuje vo vzťahu k samosprávam tým, že obce môžu vo svojich nariadeniach zatvoriť tieto prevádzky nielen počas štátnych sviatkov, ale aj na ďalších 12 dní v roku.

[Zdroj: teraz.sk; 26/01/2019]

čítajte viac

Kedy vás po novom nepustia do herne? Vyskúšali sme to s kamerou

Od 1. januára 2019 je podľa Zákona o hazardných hrách zriadený Register vylúčených osôb, podľa ktorého sú prevádzkovatelia povinní odmietnuť osobám v ňom zapísaným vstup do herne. Kedy sa vám to môže stať?

[Zdroj: bratislavskenoviny.sk; 15/01/2019]

čítajte viac

Poberáte sociálne dávky či štipendium? Automaty sú pre vás pasé

Ak poberáte sociálne dávky, od nového roka si už na výherných automatoch nezahráte. Prevádzkovatelia herní totiž majú k dispozícii Register vylúčených osôb. Zákaz vstupu do herne majú aj vysokoškoláci, ktorí poberajú sociálne štipendiá.

[Zdroj: ta3.com; 06/01/2019]

čítajte viac