Články a komentáre

Udrie štát na hazard dosť silno?

Byť kladivom na tých, ktorí prepadli hráčskej vášni. Ale aj na tých, ktorí im hazard v herniach, kasínach či cez internet umožňujú. To je cieľ pripravovanej novely zákona o hazardných hrách.

[Zdroj: pravda.sk; 26/09/2016]

čítajte viac

Štát dal Websupportu pokutu 80-tisíc, hoci vedel, že vinný nie je

Websupport bol na papieri vlastníkom webov s hazardom, ale štát pred udelením pokuty vedel, že v skutočnosti ich len registroval.

[Zdroj: dennikn.sk; 22/09/2016]

čítajte viac

Automaty zmiznú z krčiem, prevádzkovatelia hovoria o likvidácii

Podmienky pri prevádzke hazardných hier a ochrana ľudí v tejto oblasti sa sprísni. Predpokladá to návrh novely zákona o hazardných hrách z dielne rezortu financií, ktorý v stredu schválila vláda.

[Zdroj: etrend.sk; 22/09/2016]

čítajte viac

V Ružomberku zakázali prevádzky hazardných hier: Majitelia tvrdia, že je to nezákonné a diskriminačné!

Ružomberskí mestskí poslanci schválili na stredajšom rokovaní všeobecne záväzné nariadenie, ktorým zakázali prevádzku hazardných hier na území mesta.

[Zdroj: cas.sk; 21/09/2016]

čítajte viac

Se zpřísněním hazardu se rozbujel černý trh. Hraje se ve spolcích

Ani po čtyřech letech boje státu s hazardem se nepodařilo vyčistit černý trh. Na „bedny“ bez poplatků a daní se hraje dál, jen pod záštitou spolků, sdružení či svěřeneckých fondů. A vymáhat pokuty za kvízomaty je příliš zdlouhavé a právně nejisté.

[Zdroj: idnes.cz; 19/09/2016]

čítajte viac

AZAH: Neprestanú, kým nás nezničia?

Pred poslednými voľbami do parlamentu očakávali prevádzkovatelia hazardných hier klasický scenár. Pár komunálnych starostov s ambíciami na veľkú politiku si potrebuje nájsť zvučnú tému, ako na seba upútať. Zrušiť „hazard“ je v zásuvke jednoduchých hurá nápadov politického marketingu vždy poruke.

[Zdroj: parlamentnelisty.sk; 15/09/2016]

čítajte viac

Aktuality